×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Spotkanie biznesowe Związku Pracodawców dla firm członkowskich

W kolejny czwartek, 15 lutego, Związek Pracodawców Polska Miedź, zaprasza na spotkanie biznesowe pt: „Fundusze dla firm i samorządów ze środków Unii Europejskiej i Krajowego Funduszu Szkoleniowego”. Wydarzenie współorganizują także Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy. 

Program spotkania:

-Fundusze dla firm w ramach budżetu unijnego na lata 2021-2027 – Dolny Śląsk, Aleksandra Kukuła, Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy UMWD;

-Priorytety wsparcia kształcenia ustawicznego w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2024r., Izabela Szymańska, Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie.

Udział w spotkaniu jest darmowy, ale organizatorzy proszą o zgłoszenie chęci uczestnictwa do 13 lutego. Ilość miejsc jest ograniczona. Spotkanie dedykowane jest wyłącznie firmom członkowskim Związku Pracodawców i odbędzie się 15 lutego, w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Lubinie.

 
baner 2

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.