×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Sztuczna inteligencja w KGHM? Zapraszamy na konferencję technologiczną

KGHM Polska Miedź S.A. z okazji 60-lecie spółki organizuje konferencje technologiczną – Masters&Robots Industry Edition.  Udział w konferencji wezmą eksperci z zakresu robotyki, sztucznej inteligencji oraz transformacji energetycznej.

Już 24 września do Polkowic przyjadą osobistości ze świata nauki i biznesu. Wszyscy wezmą udział w konferencji Masters&Robots Industry Edition. Jak informują przedstawiciele miedziowego holdingu, wśród gości znalazło się wiele uznanych autorytetów, m.in. Ramez Naam – ekspert z zakresu transformacji energetycznej. Jego prace publikowane były w „New York Times”, „Wall Street Journal” czy  „The Economist”. Inne głośne nazwisko to David Hanson, określany mianem współczesnego geniusza robotyki, twórca humanoidalnego robota Sophia.

Konferencja w Polkowicach odbędzie się w formie hybrydowej, na miejscu obecnych będzie około 200 osób, a kolejnych 800 dołączy zdalnie.

Tematy, które pojawią się podczas konferencji to m.in. „Energetyka to nowa waluta?”. Eksperci rozmawiać będą również o możliwościach i kosztach fotowoltaiki, a także o inwestowaniu w transformację energetyczną.

Więcej szczegółów na temat konferencji, prelegentów i poszczególnych paneli dostępnych jest na stronie internetowej wydarzenia: https://kghm.mastersandrobots.tech.
 

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.