×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Grad kartek, tylko goli zabrakło. Derby zagłębia miedziowego na remis

Licznie zgromadzeni na stadionie przy Kopalnianej w Polkowicach kibice nie doczekali się bramek. Derby regionu pomiędzy zespołami Górnika i Chrobrego Głogów mogły się podobać, bo okazji strzeleckich – z jednej i drugiej strony – nie brakowało. Niedosyt bardziej czują gospodarze, którzy grali w przewadze aż dwóch zawodników.

Początek meczu należał do gości z Głogowa, choć bardzo szybko stracili Praznovskego. Słowacki obrońca już w 5. min. zarobił żółtą kartkę, a dziesięć minut później obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną. Mimo wszystko głogowianie nie ustępowali w atakach. Po strzale jednego z zawodników gości, piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później Bancewicz trafił w słupek. Tuż przed przerwą za brutalny faul boisko opuścił Michał Ilków-Gołąb i całą drugą połowę Chrobry grał w osłabieniu dwóch zawodników.

Mimo gry w wyraźnej przewadze polkowiczanom nie udało się zaskoczyć rywala zza miedzy i derby zagłębia miedziowego zakończyły się bezbramkowym remisem. Oba zespoły z pewnością nie są zadowolone z wyniku. Na uwagę zasługuje fakt, że piłkarze obu drużyn nie szczędzili sobie razów. Arbiter pokazał aż 8 żółtych i dwie czerwone kartki.

Już w najbliższą niedzielę, na Kopalnianą zawita Arka Gdynia. Ten mecz rozpocznie się o godz. 15., natomiast piłkarze Chrobrego w poniedziałek o 18. zagrają na wyjeździe z Odrą Opole.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.