×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Nagrodzono najlepszych zawodników, działaczy i trenerów w 2023 roku

XIII Samorządowa Gala Mistrzów Sportu przeszła już do historii. W legnickim hotelu Qubus bawiło się ponad trzystu gości a kulminacyjnym momentem była oczywiście uroczystość wręczenia statuetek najlepszym zawodnikom i trenerom regionu zagłębia miedziowego. Przyznano też nagrody specjalne samorządowcom i sponsorom – mecenasom sportu.

Ostatnia gala sportu odbyła się w 2020 roku i po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, postanowiono wznowić bal mistrzów sportu. Podjęło się tego Events Group, Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego oraz Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich.

-Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Nie byłoby tej gali bez udziału i zaangażowania samorządów, które od lat wspierają rozwój sportu amatorskiego i profesjonalnego w swoich gminach – powiedział witając wszystkich gości Paweł Wechta, prezes Stowarzyszenia Aktywni Zagłębia Miedziowego.

Honorowym gościem gali był wiceminister sportu i turystyki, Piotr Borys oraz Paweł Gancarz, wiceminister infrastruktury. Wśród gości był także poseł Tadeusz Samborski i kilkudziesięciu samorządowców z zagłębia miedziowego.

-Ta dzisiejsza impreza jest formą podziękowań dla wszystkich zawodniczek, zawodników, którzy na co dzień wylewają pot i łzy w czasie treningów, a później w rywalizacji, która jak każdy sportowiec wie,  że nie jest łatwa. Wymaga ogromnej konsekwencji, godzin pracy i czasami wielkiej cierpliwości. Dziękujemy również wszystkim trenerom, bez których nie byłoby sukcesów tych sportowców. Podziękowania kieruję też do wszystkich mecenasów sportu, samorządów, którzy wspierają zarówno kluby, jak i sport powszechny. Przy okazji gratuluję wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym i dziękuję za zaproszenie – powiedział Piotr Borys, wiceminister sportu i turystyki, który wręczał statuetki nagrodzonym zawodnikom, działaczom i trenerom.

Zwieńczeniem Gali był okolicznościowy tort, którym częstowano wszystkich gości.

XIII Samorządowa Gala Sportu

NAGRODA SPECJALNA

Kategoria Sportowiec – Marcin Sutkowski, żeglarstwo – mistrzostwo świata zdobyte w Kilonii. Pierwszy raz w historii polskiego żeglarstwa w kategorii załóg wieloosobowych – polski jacht i polska załoga zdobywają to trofeum – i to na jachcie, którego portem macierzystym jest jedno z miast Zagłębia Miedziowego – Lubin.

Kategoria Działacz Roku – Tomasz Tycel, prezes KGHM Cuprum Lubin i Krystian Malinowski, prezes zarządu OSP w Polkowicach;

Ambasador Sportu od firmy Saller Polska; Dolnośląski Związek Piłki Nożnej – największa organizacja sportowa w naszym województwie. W 2023 roku poza codzienną działalnością, zorganizowała jeden z największych turniejów piłkarskich w całej Polsce. Na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia zagrało w nim 1500 młodych zawodników.

Samorządowy Przyjaciel Sportu Dolnego Śląska 2023:

1. Adam Babuśka – Starosta Powiatu Legnickiego;
2. Karolina Bardowska – Wójt Gminy Zagrodno;
3. Emilian Bera – Burmistrz Miasta Jawor;
4. Mirosław Graf – Burmistrz Miasta Szklarska Poręba;

5. Elżbieta Jedlecka – Wójt Gminy Wądroże Wielkie;
6. Tadeusz Kielan – Wójt Gminy Lubin;
7. Krystian Kosztyła – Burmistrz Gminy Ścinawa;
8. Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnicy;

9. Andrzej Niemiec – Wójt Gminy Malczyce;
10. Robert Pawłowski – Burmistrz Miasta Złotoryja;
11. Józef Pieróg – Wójt Gminy Kunice;
12. Paweł Piwko – Wójt Gminy Radwanice;

13. Łukasz Puźniecki – Burmistrz Gminy Polkowice;
14. Andrzej Pyrz – Wójt Gminy Chojnów;
15. Rafael Rokaszewicz – Prezydent Miasta Głogowa;
16. Adam Ruciński – Burmistrz Gminy Środa Śląska;
17. Jan Serkies – Burmistrz Miasta Chojnowa;

18. Alicja Sielicka – Burmistrz Gminy Prochowice;
19. Dawid Stachura – Wójt Gminy Miłkowice;
20. Wojciech Woźniak – Wójt Gminy Krotoszyce;
21. Artur Zych – Burmistrz Miasta i Gminy Wleń;

MECENASI SPORTU: 

BUMECH S.A. – Prezes Zarządu Marcin Sutkowski;
Krajowa Izba Klastrów Energii – Prezes Zarządu Albert Gryszczuk;
Econ Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Beniamin Noga;
Barabaś Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Stanisław Barabaś;
Hotel ASTONE Conference & Spa w Lubinie – Lucyna i Krzysztof Wróbel;

URBEX Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Marian Urbaniak;
INOVA Sp. z o.o. Grupa KGHM – Prezes Zarządu Krzysztof Sadowski;
PPHU John Grotniki – Paweł John;
Świtoń – Paczkowski – Cupra Lubin;
EVENTS GROUP Sp. Z o.o. – Prezes Zarządu Robert Pawłowicz;

DGP Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Sebastian Wasila;
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – Prezes Zarządu Przemysław Bożek;
Piekarnia Cukiernia OKOŃ – Korneliusz Okoń;
Bud-Ziem Sp. z o.o. – Prezes Zarządu Piotr Ochocki;
Saller – Polska – Dominik Łysak;
Qubus Hotel Legnica – dyrektor Marta Zaciera;
Uczelnia Państwowa COLLEGIUM WITELONA – Rektor Andrzej Panasiuk;

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Patronami medialnymi Gali byli :redakcja portalu zmiedzi.pl, Słowo Sportowe, Gazeta Wrocławska, e-legnickie.pl, lca.pl i Radio Elka.

Współorganizatorami imprezy byli:
1. Gmina Chojnów
2. Miasto Chojnów
3. Miasto Głogów
4. Miasto Jawor
5. Gmina Krotoszyce
6. Gmina Kunice
7. Miasto Legnica
8. Starostwo Powiatu Legnickiego
9. Gmina Lubin
10. Gmina Malczyce
11. Gmina Miłkowice
12. Gmina Polkowice
13. Gmina Prochowice
14. Gmina Radwanice
15. Gmina Szklarska Poręba
16. Gmina Ścinawa
17. Środa Śląska
18. Gmina Wądroże Wielkie
19. Gmina Wleń
20. Gmina Zagrodno
21. Gmina Miejska Złotoryja

Sponsorami Gali Sportu byli: BUMECH S.A., URBEX Sp. z o.o., DGP Sp. z o.o., Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Krajowa Izba Klastrów Energii, INOVA Sp. z o.o. Grupa KGHM, PPHU John Grotniki, Piekarnia Cukiernia OKOŃ, Świtoń – Paczkowski – Cupra Lubin, Bud-Ziem Sp. z o.o., PHU Strefa 998, Econ Sp. z o.o., Barabaś Sp. z o.o., Saller – Polska, Qubus Hotel Legnica, Hotel ASTONE Conference & Spa w Lubinie, Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Sp. z o.o., Uczelnia Państwowa COLLEGIUM WITELONA.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.