×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Nordikowcy z całego świata rywalizują u podnóża Szrenicy. ZDJĘCIA!

U podnóża Szrenicy w Szklarskiej Porębie trwają światowej mistrzostwa Nordic Walking – INWA Nordic Walking World Championships 2022. W rywalizacji udział bierze kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów z całego globu. Wśród polskiej reprezentacji jest mocna ekipa z powiatu polkowickiego, głównie z Radwanic i Gaworzyc. Ale są także nordikowcy z Polkowic i Rudnej.

Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek od uroczystej prezentacji wszystkich narodowych ekip na stadionie miejskim w Szklarskiej Porębie. Wczoraj odbyły się zawody indywidualne, a dzisiaj ruszyły sztafety.W zawodach bierze udział silna reprezentacja regionu Zagłębia Miedziowego.

-Jesteśmy tutaj z naszymi dziećmi z pieczy zastępczej. Wystartują w kategorii najmłodszych, oczywiście będziemy im kibicować z całego serca – powiedział nam obecny na otwarciu mistrzostw Jan Wojtowicz, wicestarosta powiatu polkowickiego.

Wśród gości byli też m.in. wójt Rudnej, Adrian Wołkowski i Paweł Piwko – wójt gminy Radwanice. W obu gminach nordic walking prężnie się rozwija.

-Z roku na rok przybywa chętnych amatorów uprawiania tej dyscypliny sportowej. Nordikowcy mają gdzie chodzić. Nasza gmina oferuje wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc – powiedział nam Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Silną ekipę wystawiła też gmina Gaworzyce w powiecie polkowickim. Zawodnikom na trasie kibicowali też m.in. Adrian Szymański, prezes spółki KGHM Metraco i Piotr Karwan, radny sejmiku województwa dolnośląskiego, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Impreza odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnoślaskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównymi mecenasami byli: spółka KGHM Polska Miedź S.A., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

Głównym organizatorem mistrzostwa świata było Polskie Zrzeszenie Nordic Walking.

– Dzięki wsparciu naszych darczyńców stworzyliśmy „potwora nordic walking”. Gdzie się pojawimy w kraju, tam wygrywamy i nazywa się naszych zawodników kosiarzami medali. T dyscyplina sportowa dosłownie dla wszystkich, bez względu na wiek i o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Stąd taka popularność tej dyscypliny – puentuje Paweł Wechta, wiceprezes Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking.

Udział zawodników KGHM Metraco możliwy był dzięki wsparciu: Fundacji KGHM, Gminy Polkowice, firmy KGHM Metraco oraz Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń „PeBeKa” S.A.

 

Wybrane dla Ciebie

Konferencja samorządowców zagłębia miedziowego – podsumowanie

O aktualnej sytuacji samorządów, najtrudniejszych wyzwaniach, już dostępnych i planowanych instrumentach wsparcia inwestycji i rozwoju regionu, rozmawiano podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Jak wspierać rozwój małych ojczyzn? Konferencja samorządowców

Samorządowcy regionu zagłębia miedziowego biorą udział w konferencji ph: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn”. Spotkanie odbywa się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a organizatorem jest Związek Pracodawców Polska Miedź. 

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Ratownicy KGHM wracają ze Stanów z brązowymi medalami!

Ogromny sukces ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM. Podczas zakończonych właśnie mistrzostw świata ratowników rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych, ekipa Polskiej Miedzi zajęła trzecie miejsce w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Na sygnale

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.