×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Finał akcji „Dorzuć Misie”. Odwiedzili Dom Dziecka w Wilkowie

Młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie zakasali rękawy i odnowili ławki, wyremontowali stelaże do gry w kosza. Wszystko dla dzieci z Domu Dziecka w Wilkowie pod Złotoryją. Akcja była kontynuacją wielkiego projektu: „Dorzuć Misie”, którego byliśmy świadkami podczas meczu Zagłębia z Lechem Poznań.

Zawodnikom towarzyszyli pracownicy klubu odpowiedzialni za realizację projektu. Byli też kibice z fan clubów ze Złotoryi i Chojnowa.

-Odwiedziny Domu Dziecka w Wilkowie były kontynuacją akcji „Dorzuć Misie”, gdy podczas meczu z Lechem Poznań na stadionie w Lubinie, kibice mieli możliwość rzucenia na murawę zakupionego wcześniej pluszaka, aby wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach i właśnie Domu Dziecka w Wilkowie. W niedzielę na miejscu pojawili się młodzi piłkarze naszej Akademii oraz kibice ze Złotoryi i Chojnowa, by pomóc przy malowaniu ławek, stelaży do gry w kosza czy w innych drobnych pracach – czytamy na stronie klubowej Zagłębia.

Szczególne podziękowania należą się pracownikom marketu budowlanego Castorama, którzy ufundowali farby i wsparli całe przedsięwzięcie.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.