×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Finał akcji „Dorzuć Misie”. Odwiedzili Dom Dziecka w Wilkowie

Młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie zakasali rękawy i odnowili ławki, wyremontowali stelaże do gry w kosza. Wszystko dla dzieci z Domu Dziecka w Wilkowie pod Złotoryją. Akcja była kontynuacją wielkiego projektu: „Dorzuć Misie”, którego byliśmy świadkami podczas meczu Zagłębia z Lechem Poznań.

Zawodnikom towarzyszyli pracownicy klubu odpowiedzialni za realizację projektu. Byli też kibice z fan clubów ze Złotoryi i Chojnowa.

-Odwiedziny Domu Dziecka w Wilkowie były kontynuacją akcji „Dorzuć Misie”, gdy podczas meczu z Lechem Poznań na stadionie w Lubinie, kibice mieli możliwość rzucenia na murawę zakupionego wcześniej pluszaka, aby wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach i właśnie Domu Dziecka w Wilkowie. W niedzielę na miejscu pojawili się młodzi piłkarze naszej Akademii oraz kibice ze Złotoryi i Chojnowa, by pomóc przy malowaniu ławek, stelaży do gry w kosza czy w innych drobnych pracach – czytamy na stronie klubowej Zagłębia.

Szczególne podziękowania należą się pracownikom marketu budowlanego Castorama, którzy ufundowali farby i wsparli całe przedsięwzięcie.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.