×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Samorządowa Gala Mistrzów Sportu już jutro w Legnicy

Odliczamy już godziny do Samorządowej Gali Mistrzów Sportu. Wydarzenie, podczas którego poznamy najlepszych sportowców i trenerów zagłębia miedziowego, odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 lutego, w legnickim hotelu Qubus. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tej Gali.

Podczas sportowego eventu organizatorzy podsumują najważniejsze wydarzenia naszego regionu, jak również uhonorują sportowców, zawodników, działaczy, drużyny oraz trenerów osiągających krajowe i międzynarodowe sukcesy. W czasie gali dowiemy się nie tylko, kto został najlepszym sportowcem ubiegłego roku i trenerem, ale wybrana też zostanie najlepsza drużyna sportowa i poznamy „wydarzenie roku”.

-Do współorganizacji Samorządowej Gali Mistrzów Sportu zapraszamy samorządy z całego regionu. Pragniemy podkreślić ich rolę w rozwój oraz promocję sportu, nie tylko wśród dorosłych lecz również wśród dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że poprzez działania w obszarze kultury fizycznej integrujemy region, tworzymy sieć cennych partnerstw oraz umacniamy więzi społeczne – mówią organizatorzy Gali.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronami medialnymi są: redakcja portalu zmiedzi.pl, Słowo Sportowe, Gazeta Wrocławska, e-legnickie.pl, lca.pl i Radio Elka.

Współorganizatorami Gali są: 
1. Gmina Chojnów
2. Miasto Chojnów
3. Miasto Głogów
4. Miasto Jawor
5. Gmina Krotoszyce
6. Gmina Kunice
7. Miasto Legnica
8. Starostwo Powiatu Legnickiego
9. Gmina Lubin
10. Gmina Malczyce
11. Gmina Miłkowice
12. Gmina Polkowice
13. Gmina Prochowice
14. Gmina Radwanice
15. Gmina Szklarska Poręba
16. Gmina Ścinawa
17. Środa Śląska
18. Gmina Wądroże Wielkie
19. Gmina Wleń
20. Gmina Zagrodno
21. Gmina Miejska Złotoryja

Kategorie: sportowiec, drużyna, trener, działacz, wydarzenie sportowe.

Organizatorzy: Events Group Sp. z o.o., Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich.

Sponsorami Gali Sportu są: BUMECH S.A., URBEX Sp. z o.o., DGP Sp. z o.o., Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Krajowa Izba Klastrów Energii, INOVA Sp. z o.o. Grupa KGHM, PPHU John Grotniki, Piekarnia Cukiernia OKOŃ, Świtoń – Paczkowski – Cupra Lubin, Bud-Ziem Sp. z o.o., PHU Strefa 998, Econ Sp. z o.o., Barabaś Sp. z o.o., Saller – Polska, Qubus Hotel Legnica, Hotel ASTONE Conference & Spa w Lubinie, Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Sp. z o.o., Uczelnia Państwowa COLLEGIUM WITELONA.

Uroczysta Gala odbędzie się 10 lutego w legnickim hotelu Qubus.

 
plakat oficjalny

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.