×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rocznica agresji na Polskę i wyprowadzenia wojsk sowieckich z Legnicy

W Legnicy odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Sybiraka i 30. rocznicy wyprowadzenia z miasta wojsk radzieckich. W porannym apelu wojskowych wzięli udział marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, parlamentarzyści, samorządowcy i władze spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Dzisiaj przypada 84. rocznica zbrojnej agresji ZSRR na Polskę. Dzisiaj też mija 30 lat od ostatecznego wyprowadzenia wojsk radzieckich z Legnicy. Z tej okazji w mieście nad Kaczawą zaplanowano dzisiaj wielki piknik wojskowy. Rano jednak złożono wieńce pod pomnikiem Zesłańcom Sybiru. Wśród gości byli m.in. marszałek Sejmu, minister obrony narodowej, parlamentarzyści, samorządowcy. Obecna była też delegacja zarządu spółki KGHM z prezesem Tomaszem Zdzikotem na czele.

W samo południe w kościele św. Trójcy w Legnicy odbędzie się uroczysta msza święta, natomiast o godz. 13. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej zaplanowano prezentację znaczka pocztowego z okazji 30. rocznicy wyjścia Sowietów z Legnicy. O godz. 14. rozpocznie się w legnickim rynku piknik wojskowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!