×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Strategia spółki KGHM zatwierdzona. Polska Miedź stawia na energetykę

Rada Nadzorcza spółki KGHM przyjęła przedłożoną przez zarząd strategię Grupy Kapitałowej KGHM do 2030 roku z horyzontem roku 2040. Do czterech kluczowych kierunków rozwoju związanych z elastycznością, efektywnością, ekologią i e-przemysłem, doszedł piąty element – energia, a precyzyjnie mówiąc- niskoemisyjność i rozszerzenie działalności na odnawialne źródła pozyskiwania energii.

Dotychczas obowiązująca strategia spółki na lata 2019-2023, w pełni spełniła swoje zadania, zwłaszcza w trudnym okresie trwającej pandemii. Dzięki licznym działaniom osłonowym, spółka nie tylko wzmocniła bezpieczeństwo swoich pracowników, ale jednocześnie osiągnęła rekordowe wyniki finansowe i produkcyjne. Do tej pory KGHM skupiał swoje działania w czterech obszarach: elastyczności, efektywności, ekologii i e-przemyśle. Teraz doszedł kolejny, równie istotny dla rozwoju, a dotyczący energii.

-Strategia w swoich ramach okazała się być trafna. Jej realizacja podtrzymuje nas w tych wynikach, w których jesteśmy dziś, w związku z czym nie były podejmowane działania ukierunkowane na zmianę czy rewizję strategii, natomiast zastanawialiśmy się, gdzie możemy ją uzupełnić. Myślę, że nie jest tutaj zaskoczeniem, bo tym obszarem, który staje się dla nas strategiczny z punktu widzenia dalszego rozwoju spółki, jest obszar energetyki. Energetyka była już na naszej agendzie, wiele lat temu i przy budowie własnych bloków gazowo-parowych, które obecnie są wykorzystywane choćby przy modernizacji bloków węglowych w Polkowicach – mówił na specjalnej konferencji prasowej w sali im. Jana Wyżykowskiego, wiceprezes KGHM ds. finansowych, Andrzej Kensbok.

Obecnie miedziowa spółka wykorzystuje około 24 procent energii z własnych źródeł. Ambicją KGHM jest osiągnięcie poziomu 50 procent.

-W tym celu uruchamiamy dwa projekty, są one jeszcze we wczesnych fazach, ale przygotowujemy się do nich bardzo poważnie. Pierwszy projekt związany jest z małymi reaktorami modułowymi, w oparciu o które można stworzyć elastyczną elektrownię modułową. Drugi projekt to wystąpienie z wnioskiem o uzyskanie koncesji na budowę morskiej elektrowni wiatrowej na Bałtyku. Obecnie trwa proces rozmów i analiz, co do technologii i miejsca i regulacji prawnych – poinformował wiceprezes Kensbok.

W ramach przyjętej strategii, miedziowa spółka nie zapomina też o mniejszych projektach, jak choćby projekty kolejnych, nowych instalacji fotowoltaicznych, eksploracji nowych złóż na obszarach koncesyjnych „Bytom Odrzański”.

-Nasza strategia uwzględnia oczywiście to, co ogłosiliśmy około miesiąc temu, czyli naszą politykę klimatyczną. Podążamy w kierunku redukcji emisji dwutlenku węgla, przystępujemy do rygorystycznego selekcjonowania projektów, które rzeczywiście przyczyniają się do ograniczania emisji CO2 – powiedział na koniec wiceprezes Polskiej Miedzi, Andrzej Kensbok.

 
_DSC3228
_DSC3231
_DSC3235
strategia1
strategia2
strategia3
strategia4
strategia5
strategia6
strategia8

Wybrane dla Ciebie

Relacje Inwestorskie KGHM najlepsze w komunikacji spółek z rynkiem

W badaniu poziomu komunikacji spółek Skarbu Państwa z rynkiem inwestorów indywidualnych, Departament Relacji Inwestorskich KGHM zdobył pierwszą nagrodę. Ranking przygotowały wspólnie Izba Domów Maklerskich oraz ogólnopolski dziennik giełdowy Parkiet.

Wielki rodzinny festyn KGHM. Animacje, konkursy, pokazy akrobatyczne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na terenach zielonych przed stadionem Zagłębia Lubin, zorganizowano wielki rodzinny piknik. Były konkursy i zabawy z nagrodami, popisy akrobatyczne, warsztaty dla rodziców, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Świetne wyniki produkcyjne i finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022r.

Władze KGHM mają powody do satysfakcji. Zarząd ogłosił właśnie raport z wyników finansowych i produkcyjnych za I kwartał 2022r. Jest się czym chwalić, bo miedziowa spółka osiągnęła najwyższą historycznie wartość EBITDA i rewelacyjny poziom przychodów całej Grupy KGHM.

Muzyczna eksplozja w Legnicy. Hutniczy koncert przyciągnął tłumy

To był niesamowity wieczór w Legnicy. Na zakończenie centralnych uroczystości związanych z Dniem Hutnika, KGHM zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na dwugodzinny koncert. Na scenie w rynku wystąpili m.in. Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek. Artystom towarzyszyła orkiestra Dziubek Band.

Stacja „karczma piwna”. W górę wznieśmy dzbany…

Ponad dwa lata czekali na tę okazję. Wreszcie. Zwieńczeniem hutniczych, centralnych uroczystości była tradycyjna karczma piwna. Hutnicy i zaproszeni goście bawili się w klimatach… kolei. Biesiada odbyła się w hali RCS w Lubinie.

Centralna akademia hutnicza – życzenia, podziękowania, wyróżnienia

W Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła się dziś centralna akademia z okazji Dnia Hutnika. Podczas uroczystości kilkadziesiąt osób zostało odznaczonych państwowymi odznaczeniami i zakładowymi wyróżnieniami.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.