×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Strategia spółki KGHM zatwierdzona. Polska Miedź stawia na energetykę

Rada Nadzorcza spółki KGHM przyjęła przedłożoną przez zarząd strategię Grupy Kapitałowej KGHM do 2030 roku z horyzontem roku 2040. Do czterech kluczowych kierunków rozwoju związanych z elastycznością, efektywnością, ekologią i e-przemysłem, doszedł piąty element – energia, a precyzyjnie mówiąc- niskoemisyjność i rozszerzenie działalności na odnawialne źródła pozyskiwania energii.

Dotychczas obowiązująca strategia spółki na lata 2019-2023, w pełni spełniła swoje zadania, zwłaszcza w trudnym okresie trwającej pandemii. Dzięki licznym działaniom osłonowym, spółka nie tylko wzmocniła bezpieczeństwo swoich pracowników, ale jednocześnie osiągnęła rekordowe wyniki finansowe i produkcyjne. Do tej pory KGHM skupiał swoje działania w czterech obszarach: elastyczności, efektywności, ekologii i e-przemyśle. Teraz doszedł kolejny, równie istotny dla rozwoju, a dotyczący energii.

-Strategia w swoich ramach okazała się być trafna. Jej realizacja podtrzymuje nas w tych wynikach, w których jesteśmy dziś, w związku z czym nie były podejmowane działania ukierunkowane na zmianę czy rewizję strategii, natomiast zastanawialiśmy się, gdzie możemy ją uzupełnić. Myślę, że nie jest tutaj zaskoczeniem, bo tym obszarem, który staje się dla nas strategiczny z punktu widzenia dalszego rozwoju spółki, jest obszar energetyki. Energetyka była już na naszej agendzie, wiele lat temu i przy budowie własnych bloków gazowo-parowych, które obecnie są wykorzystywane choćby przy modernizacji bloków węglowych w Polkowicach – mówił na specjalnej konferencji prasowej w sali im. Jana Wyżykowskiego, wiceprezes KGHM ds. finansowych, Andrzej Kensbok.

Obecnie miedziowa spółka wykorzystuje około 24 procent energii z własnych źródeł. Ambicją KGHM jest osiągnięcie poziomu 50 procent.

-W tym celu uruchamiamy dwa projekty, są one jeszcze we wczesnych fazach, ale przygotowujemy się do nich bardzo poważnie. Pierwszy projekt związany jest z małymi reaktorami modułowymi, w oparciu o które można stworzyć elastyczną elektrownię modułową. Drugi projekt to wystąpienie z wnioskiem o uzyskanie koncesji na budowę morskiej elektrowni wiatrowej na Bałtyku. Obecnie trwa proces rozmów i analiz, co do technologii i miejsca i regulacji prawnych – poinformował wiceprezes Kensbok.

W ramach przyjętej strategii, miedziowa spółka nie zapomina też o mniejszych projektach, jak choćby projekty kolejnych, nowych instalacji fotowoltaicznych, eksploracji nowych złóż na obszarach koncesyjnych „Bytom Odrzański”.

-Nasza strategia uwzględnia oczywiście to, co ogłosiliśmy około miesiąc temu, czyli naszą politykę klimatyczną. Podążamy w kierunku redukcji emisji dwutlenku węgla, przystępujemy do rygorystycznego selekcjonowania projektów, które rzeczywiście przyczyniają się do ograniczania emisji CO2 – powiedział na koniec wiceprezes Polskiej Miedzi, Andrzej Kensbok.

 
_DSC3228
_DSC3231
_DSC3235
strategia1
strategia2
strategia3
strategia4
strategia5
strategia6
strategia8

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Sport

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.

Rozmaitości

Przedszkolaki i uczniowie świętują Dzień Ziemi w Polkowicach

Kolorowym pochodem pod hasłem: „Cztery żywioły” uczniowie najmłodszych klas i przedszkolaki z gminy Polkowice rozpoczęły świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy spotkali się dziś w rynku, by rozmawiać o ekologii, promować postawy i zachowania przyczyniające się do dbałości o ochronę naturalnego środowiska.