×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Trwa rekrutacja na studia w Uczelni Jana Wyżykowskiego

W Uczelni Jana Wyżykowskiego rekrutacja w pełni, także na studia podyplomowe. Oprócz sztandarowych kierunków, takich jak „nowoczesne zarządzanie kadrami w przedsiębiorstwie i administracji”, czy „bezpieczeństwo i higiena pracy”, które UJW z powodzeniem prowadzi od wielu lat, w tegorocznej ofercie znalazło się kilka nowych interesujących propozycji kształcenia.

Przygotowując ofertę na nowy rok akademicki Uczelnia wsłuchuje się w potrzeby otoczenia, analizując aktualną sytuację. Czas pandemii pokazał jak ważny i potrzebny w komunikacji jest Internet. Nie tylko w kontaktach interpersonalnych, ale także w edukacji, czy pracy, w tym także przy obsłudze klientów i interesantów w urzędach i innych instytucjach. Stąd pomysł na nowe studia z zakresu „E-administracji”.

– To studia „na czasie”, kierowane do pracowników urzędów administracji państwowej i samorządowej i nie tylko. Absolwent będzie posiadał kompetencje do obsługi systemów teleinformatycznych wdrożonych m.in. w urzędach, oraz kompetencje do prowadzenia postępowania administracyjnego i wydawania aktów administracyjnych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej – podkreśla dr Adam Haręża, kierownik studiów.

Kolejna nowość w polkowickiej uczelni to „koordynator dostępności” – studia prowadzone przy współpracy z Fundacją Eudajmonia, wspierającą osoby z niepełnosprawnościami.

– Ich celem jest przygotowanie do spełnienia obowiązku nałożonego przez Ustawę o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. To także propozycja związana z potrzebami rynku pracy. Ustawodawca nakłada bowiem na organy władzy publicznej, w tym administracji samorządowej, kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sądy i trybunały, obowiązek wyznaczenia co najmniej jednej osoby pełniącej funkcję koordynatora do spraw dostępności – komentuje dr Jan Walczak, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych UJW.

Wśród nowości znalazła się także propozycja dla nauczycieli, psychologów, pedagogów, wychowawców, terapeutów oraz innych osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym – „Coaching i tutoring w edukacji”. To studia przygotowane przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Kierownikiem studiów jest mgr Renata Czapczyńska.

W lubińskiej filii UJW także pojawiły się nowe kierunki. „Psychologia w biznesie” to studia adresowane do aktualnej i przyszłej kadry kierowniczej, pracowników działów HR i marketingu oraz specjalistów przygotowujących informacje dla decydentów, czyli dla specjalistów.

– Podczas studiów słuchacze mają możliwość nabycia wiedzy i praktycznych kompetencji dotyczących psychologicznych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi (dobór, ocena, rozwój zawodowy motywowanie pracowników), podejmowania decyzji, pracy zespołowej, diagnozy kompetencji pracowników – mówi prof. Stanisław A. Witkowski, psycholog zarządzania zajmujący się teorią i praktyką wdrażania dorobku psychologii w celu podnoszenia efektywności funkcjonowania pracowników, zespołów i organizacji, kierownik studiów.

Osoby zainteresowane wzmocnieniem kompetencji zawodowych i zdobyciem wiedzy z zakresu psychologii konfliktu, podejmowania decyzji, negocjacji i mediacji, prawa oraz praktyki biznesowej zapraszamy na „Mediacje i negocjacje w biznesie”.

– Celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji formalnych i praktycznych do wykonywania zawodu mediatora. Studia adresowane są także do pracowników ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, domów pomocy społecznej, osób zatrudnionych na stanowiskach związanych z obsługą klienta, pracowników firm consultingowych, działów HR, sądów czy przedstawicieli związków zawodowych – tłumaczy prof. Janusz Żołyński, kierownik studiów.

W ofercie znajdą się także studia podyplomowe z zakresu nauk technicznych. W Wydziale Zamiejscowym w Lubinie UJW proponuje studia pn. „Lider przemysłu 4.0”. To studia dla właścicieli firm i menadżerów zarządzających chcących wdrażać koncepcje cyfrowej transformacji w zarządzaniu, organizacji, produkcji, marketingu, sprzedaży i HR. Adresatami są także osoby, które są zainteresowane uzyskaniem kompetencji z zakresu lidera w przemyśle 4.0. Podczas studiów przekazanie zostaną najbardziej aktualny, kompleksowy oraz praktyczny know-how dotyczący rozwiązań cyfrowych wykorzystywanych w przemyśle. Kierownikiem studiów jest dr inż. Arkadiusz Gierczak, pracownik UJW oraz Dyrektor ds. sprzedaży Bosch Rexroth na region Polski.

Szczegółowa oferta kształcenia na studiach podyplomowych znajduje się TUTAJ. Rekrutacja trwa do końca września br. i składa się z dwóch etapów: e-rejestracja w systemie teleinformatycznym i złożenie dokumentów w siedzibie uczelni.

Kontakt do Działu studiów podyplomowych: tel. 76/746-53-37, 76/746-53-24, e-mail: [email protected]
Przypominamy, że trwa także rekrutacja na studia I i II stopnia. Więcej na stronie UJW.

 

Wybrane dla Ciebie

Jeszcze możecie wybrać studia z przyszłością!

To ostatni dzwonek by jesienią rozpocząć studia na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Potencjalni kandydaci mają do wyboru studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie, a także podyplomowe!

Konferencja naukowa na temat innowacyjności

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach przygotowuje się już do listopadowej interdyscyplinarnej konferencji naukowej pt: „Innowacyjność w przemyśle miedziowym”. Wydarzenie zorganizowane zostanie przy bliskiej współpracy z Centrum Badań Jakości, które w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia.

Uniwersytet Dziecięcy UJW od września wznawia zajęcia

Od wrześnie ruszają zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UJW. Matmaland, Odkrywcy i Językowcy – szykujcie się do nauki!

Wyszkolą opiekunów dla osób niepełnosprawnych

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach we współpracy z Fundacją Eudajmonia zaprasza chętnie osoby na szkolenie asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnościami. Rekrutacja trwa, a początek szkolenia zaplanowano na listopad.

Uniwersytet Trzeciego Wieku UJW czeka na seniorów z Polkowic

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zachęca seniorów do udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na najbliższy rok przygotowano 50 nowych miejsc dla chętnych mieszkańców.

Skończyli studia. Prace obronione. Czas na odpoczynek

Kolejna grupa absolwentów Uczelni Jana Wyżykowskiego opuściła mury. Choć obrona prac magisterskich dopiero za nimi i stres zaczyna opadać to już z łezką w oku wspominają ostatnie miesiące spędzone na nauce.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.