×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Koronawirus w natarciu. Czerwone strefy i nowe obostrzenia

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił właśnie kolejne obostrzenia w związku z falą zachorowań na koronawirusa. Coraz więcej miast i powiatów jest w tzw. strefie czerwonej. Z jakimi zmianami musimy się liczyć od najbliższej soboty?

Zgodnie z wytycznymi od 17 października powiaty lubiński, legnicki, głogowski i polkowicki znajdą się w czerwonej strefie.

 

Strefa żółta

 • działalność gastronomiczna będzie dozwolona w godzinach 6 – 21, zajęty może być co drugi stolik
 • podróż transportem publicznym ograniczona do 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich dostępnych miejsc
 • wesela i imprezy okolicznościowe – maksymalnie 25 osób (od 19 października), bez możliwości zabawy tanecznej
 • zgromadzenia osób ograniczone do 25 uczestników
 • szkoły wyższe i średnie przechodzą w hybrydowy tryb pracy
 • zamknięte baseny, aquaparki, siłownie

Strefa czerwona – obowiązują ograniczenia ze strefy żółtej i dodatkowo:

 • ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych – 5 osób na jedną kasę
 • całkowity zakaz organizacji wesel, styp
 • zgromadzenia – nie więcej niż 10 osób
 • szkoły wyższe i średnie przechodzą w nauczanie zdalne za wyjątkiem zajęć praktycznych
 • w kościołach maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych powierzchni
 • wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności
 
121623688_468489584078841_766942279268283603_n

Wybrane dla Ciebie

Tysiąc zakażeń dziennie. Wrócą obostrzenia?

Od kilku dni znacznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podaje, że nowych pacjentów przybywa w szybkim tempie. Od pewnego czasu jest to tysiąc nowych przypadków dziennie.

Koronawirus wróci? Rośnie liczba nowych zakażeń

Przedstawiciele rządu jeszcze przed zniesieniem wszystkich obostrzeń wprowadzonych ze względu na duży wzrost zakażeń koronawirusem mówili o tym, że w okresie wakacyjnym liczba pacjentów może zacząć rosną. Na jesień przewidywany jest znaczny wzrost zakażeń.

Koniec stanu epidemii koronawirusa w Polsce

Na 16 maja minister zdrowia Adam Niedzielski zaplanował koniec stanu epidemii w naszym kraju. Od tego dnia obowiązywać będzie stan zagrożenia epidemicznego.

Maseczki zostaną z nami jeszcze do końca maja?

Do 31 maja przedłużony został obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przychodniach, szpitalach oraz aptekach. Nie jest wykluczone, że rządzący wydłużą jeszcze ten termin. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej.

Koronawirus. Nie żyje jedna z zakażonych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1 269 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu minionej doby wyzdrowiało 84 osoby. 40 zakażonych pacjentów zmarło, przy czym koronawirus był bezpośrednią przyczyną zgonu 10 z nich.

Ostatnia doba bez zgonów. Są nowe zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 1 623 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W ciągu minionej doby wyzdrowiało 117 osób. 61 zakażonych pacjentów zmarło, przy czym koronawirus był bezpośrednią przyczyną zgonu 14 z nich.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.