×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

Milionowe promesy dla strażaków ochotników z całego regionu!

Miliony złotych popłynęły dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w całym regionie zagłębia miedziowego. Promesy druhom ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a symboliczne czeki wręczała dzisiaj marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek. Wśród gości byli także m.in. minister Krzysztof Kubów oraz parlamentarzyści: Krzysztof Mróz, Ewa Szymańska i Wojciech Zubowski.

To była wyjątkowa chwila dla większości jednostek OSP w naszym regionie. Dziś w Centrum Kultury Muza w Lubinie wręczono druhom promesy w ramach programu: „Mały Strażak”. Wśród wyróżnionych byli strażacy ochotnicy niemal z każdej gminy zagłębia miedziowego. Symboliczne czeki wręczała marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek.

-Za każdym razem, gdy się widzimy i spotykamy, podkreślamy, jak wielką rolę odgrywacie Państwo w zapewnieniu nam wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Bo nie ma nic ważniejszego, niż bezpieczeństwo, szeroko rozumiane. By zostać druhną lub druhem OSP, trzeba mieć naprawdę wyjątkowe cechy. To jest misja i powołanie. Każdego dnia musicie być gotowi do akcji, do działania, do niesienia pomocy innym ludziom. My wiemy, że zawsze możemy na was liczyć i za to wam z tego miejsce dziękujemy – mówiła marszałek Sejmu RP, Elżbieta Witek.

W ramach wojewódzkiego programu: „Mały Strażak”, do 550 jednostek OSP z całego Dolnego Śląska trafiło ponad 7 mln zł.

-Ten program realizujemy już od ponad trzech lat i rzeczywiście w tym roku jest rekordowy. Kwota 7 milionów złotych, która została przyznana na promesy, jest dotąd najwyższa. Cieszę się, że program spotkał się z dużym odzewem jednostek OSP w całym regionie – przypominał Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pozyskane środki jednostki OSP wykorzystają na zakup drobnego sprzętu pożarniczego.

-Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu jest instytucją, która zawsze jest blisko spraw ważnych dla mieszkańców naszej małej Ojczyzny. Licznie przybyli na dzisiejsze wydarzenie przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, parlamentarzyści oraz samorządowcy potwierdzają tylko fakt o bardzo dobrej współpracy i wzajemnym szacunku, jakim wszyscy darzymy się wzajemnie. Wierzę, że przekazane w dzisiejszym dniu promesy WFOŚiGW to kolejna nasza pomoc, dzięki której wzmacniamy bezpieczeństwo naszego regionu. Strażakom życzę, aby sprzęt, który zakupią za przekazane dziś środki, służył im dobrze oraz korzystając z okazji dziękuję za dotychczasową służbę na rzecz mieszkańców naszego regionu – powiedział Piotr Karwan, radny sejmiku województwa dolnośląskiego.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział także minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, posłanka Ewa Szymańska, poseł Wojciech Zubowski, senator Krzysztof Mróz oraz samorządowcy zagłębia miedziowego.

-Gratuluje wszystkim jednostkom OSP pozyskanych środków. Jestem przekonany, że dzięki tym funduszom strażacy ochotnicy będą mogli działać jeszcze sprawniej i jeszcze skutecznej.
Łącznie ponad 7 mln zł trafiło do jednostek z terenu Dolnego Śląska – podsumował minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera.
 

Wybrane dla Ciebie

Gmina Lubin rozbiła bank. Najwyższa dotacja z funduszu wśród gmin!

Samorządowcy z całego Dolnego Śląska otrzymali dotację w ramach rządowego programu „Ciepłe mieszkanie”. Środki zostaną spożytkowanie na docieplenie budynków mieszkalnych. Rekordową kwotą mogą popisać się władze gminy Lubin, które dostaną aż 6,2 mln zł. Pieniądze przekazał samorządom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Trwa Dolnośląski Festiwal Nauki. Poznawanie świata, zgłębianie wiedzy

W Lubinie i Polkowicach rozpoczęła się jubileuszowa 25. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2022. Zajęcia dla uczniów odbywają się w Centrum Kultury Muza oraz na Uczelni Jana Wyżykowskiego. Przez  dwa dni chętni zdobędą wiedzę z różnej tematyki, dowiedzą się o wielu ciekawych rzeczach, wysłuchają licznych prelekcji i wykładów.

Promesy dla samorządów. KGHM ważnym i kluczowym partnerem

Na kolejne finansowe wsparcie spółki KGHM mogły liczyć lokalne samorządy. Środki otrzymały m.in. gminy Gaworzyce, Jerzmanowa, Przemków, Kotla, Żukowice, Radwanice, gmina wiejska Głogów. – Rola KGHM w społecznej odpowiedzialności biznesu jest niezwykle ważna i widoczna, a jej przykładem jest choćby wsparcie lokalnych jednostek samorządu terytorialnego – mówił Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź. 

Rządowe promesy z Polskiego Ładu dla gmin powiatu legnickiego

Kilkanaście milionów złotych trafiło do gmin powiatu legnickiego w ramach trzeciego rozdania z Polskiego Ładu. Środki zostaną przeznaczone na remonty i modernizację dróg, budowę infrastruktury sanitarnej, sportowej i świetlic wiejskich. Symboliczne czeki, samorządowcom z powiatu legnickiego wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Minister wręczył samorządowcom promesy na inwestycje po PGR-ach

Kiedyś w tych miejscowościach prężnie działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Po upadku Polski Ludowej, PGR-y zniknęły z mapy kraju, a jedyną spuścizną były niszczejące dziś budynki i zubożenie lokalnej społeczności. Dzisiaj te wioski odzyskują blask. A jednym elementów napędzających rozwój są rządowe pieniądze. 

Faces – premiera nowej płyty Patrycjusza Gruszeckiego w Lubinie

Koniec czerwca zapowiada się bardzo muzycznie. W lubińskiej Muzie wystąpi dobrze nam znana grupa PATRYCJUSZ GRUSZECKI TRIO  premierowym albumem „FACES”.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.